Huszár Zsuzsanna: Gyakorlatok kicsiknek, nagyoknak és családoknak

Huszár Zsuzsanna

Az alábbi feladatsor kisiskolás kortól javasolható, családok és heterogén életkori csoportok számára is ajánlható, témafelvetése tantárgyfeletti jellegéből és általános emberi kérdéseket felvető voltából adódóan.  A tervezett foglalkozás meghatározó célja, domináns fejlesztési területe az időben való orientáció tapasztalatának és képességeinek támogatása.

Bár a foglalkozás gondolati tartalma minden korosztálynak való, a feladatleírás stílus a kisiskolás korosztályhoz igazodik.  A kérdéssor bármelyik állomáson kipróbálható, de a tágasabb vagy kevésbé forgalmas helyszínek, például az első vagy a nyolcadik állomás az ideális környezete.  Ha minden kérdésre és feladatra sort szeretnénk keríteni, a foglalkozás várható időigénye 80-100 perc, ám semmiképp sem cél mindenképpen a végére érni az összes kérdésnek, ellenkezőleg, kevesebb kérdés minél alaposabb megbeszélése volna az igazi siker.